Nordic Honeyst

Puhas ja kvaliteetne mahemesi

Nordic Honey teeb koostööd väikeste mahemesilatega Eesti looduskaitsealade ümbruses, et pakkuda ehedat ja kõrgkvaliteetset mett. Nende mesilate vahetus läheduses ei asu ühtegi suurt maanteed, tehast ega kemikaalidega väetatud põllumaad. Selline elukeskkond võimaldab mesilastel elada rahus ja harmoonias neid ümbritseva loodusega ning tagab, et meie mesi ei sisalda kemikaale ning on korjatud tervete ja rõõmsate mesilaste poolt.

 

Pakitud hoole ja armastusega

Ühe purgi täitmiseks meega peavad mesilased lendama rohkem kui 22 000 km. Selleks, et niivõrd väärtuslik mesi ei kaotaks oma kvaliteeti, kasutame mee pakendamisel võimalikult palju looduslikke materjale. Puhta looduse sümbolina kaunistavad meie meepurke ka käsitsi viimistletud puidust purgikaaned.

Põnevad maitseelamused

Puhas loodus ja mitmekülgne taimestik on just need, mis määravad ära mee värvi, maitse ja lõhna. Meie meekollektsioonist leiab erineva korjeajaga meesorte ja ka erilisi maitsemeesid, mis annavad suurepärase võimaluse katsetada uusi ja põnevaid maitsekooslusi. 


Kõik algas siis kui...

Mõned aastad tagasi otsustasin kontoritöös teha väikse pausi. Olles töötanud aastaid energeetikavaldkonnas, otsustasin lahkuda oma töökohalt Dubais ja tulla tagasi Eestisse.  2014. aasta sügisel juhtusin lugema artiklit mesilastest ja sellest kui eriline ja väärtuslik on mahemesi. Leidsin ennast mõttelt, et enamus meist armastab mett, kuid ei teadvusta kui väärtuslik on tegelikult mahemesi ja looduskeskkond, kus mesilased oma tööd teevad. Sellest mõttest sündiski idee luua Nordic Honey –  puhast loodust, mahetoodangut ja põhjamaist minimalistlikku stiili ühendav gurmee mee bränd.

 

Kadri Rytkönen
Nordic Honey asutaja