Grillitud halloumi juustu suupisted mee ja maasikatega

Grillitud halloumi juustu suupisted mee ja maasikatega

Kuna turgudele on ilmunud juba esimesed kodumaised maasikad ja ka jaanipäev pole enam väga kaugel, siis soovime jagada ühte väga mõnusat ja suvist suupistete retsepti. Halloumi on just selline ideaalne juust, mida on vahelduse mõttes väga lihtne igasuguste vorstikeste ja liha kõrval korraks grillilt läbi lasta. Lisaks moodustab selle soolane maitse väga põneva maitsekombinatsiooni koos paari tilga meega.

Tüümian. See nõksuandja.

Tüümian. See nõksuandja.

Mõnede toiduainetega lihtsalt on nii, et need annavad peaaegu igale retseptile selle õige nõksu juurde. Ja tihtipeale ei pea olema tegu üldse kümnetest koostisosadest tehtava kulinaarse meistriteosega, vaid hoopis paarist lihtsast komponendist kokku pandud vahepalaga. Nii läks ka allpool oleva retseptiga. Eelduseks lihtsalt, et külmkapis oleks see ülihea ja mitte kunagi alt vedav tüümian!

Maasikas, jogurt & mesi. Patuvabalt.

Maasikas, jogurt & mesi. Patuvabalt.

Maasikahooaeg on täies hoos ja kui paar kausitäit juba niisama ära söödud, siis on aeg liikuda järgmisele tasemele – valmistada üks kevadiselt patuvaba kook. Tõsi, eesti maasikate valmimiseni läheb veel veidi aega, kuid miks mitte teha esimene katsetus selle koogiga juba praegu ära. Sest kordusele minek on garanteeritud

Mesi & Trenn

Mesi & Trenn

Teadagi on mesi üks tänuväärt vahend võitlemaks külmetushaiguste või erinevate naha probleemidega, kuid kõrge energiasisalduse tõttu on mesi ka ideaalseks lisandiks trenni tegemisel. Siin on mõned näited, kuidas väike kogus mett võib aidata kaasa parema vormi saavutamisele.